Fifty - 2012-12-16 15:27:36

Witam. Posiadam tą dość wadliwą jednostkę (a przynajmniej egzemplarz). Mam problem z wolnymi obrotami. Falują pomiedzy 600 a 900 a na zimnym silniku nie trzymają wcale, samochód gaśnie i trzeba dociskać gaz w oczekiwaniu aż się zagrzeje. Stało się to z dnia na dzień. przy nawet dużych mrozach było ok a teraz bez różnicy na temperaturę cały czas źle.
W ostatnim czasie wymieniałem: pierścienie, panewki, remonto głowicy, zaworów, nowe gniazda, uszczelka pod głowicą, filtr paliwa, świece, przewody.
Zauważyłem też że jeśli obroty trzymają się na poziomie ok 750 to po włączeniu wentylatora w środku i świateł mijania spadają do 600.
Jeśli chodzi o samą jazdę silnik ma normalną moc, ale postanowiłem go rozpędzić do maksimum i tu moje zdziwienie bo złapałem ok 148km/h (do 150 nie doszło) i samochód nie miał siły rozpędzić się dalej (przy wyłączonej klimie).

Pomóżcie od czego powinienem zacząć aby zdiagnozować problem i go wyeliminować z pod mojej maski (nie jestem mechanikiem a bardziej laikiem który o czymś tam trochę poczytał).
Założyłem nowy wątek bo każdy przypadek jest nieco inny i chciałbym abyście pomogli mi z moim:)

Dziękuję serdecznie za pomoc :)

P.S.
Kajor i Maniek liczę na Wasze cenne rady bo widać po wypowiedziach na forum że wiedzy macie baaardzo dużo :)

psycholog Piła przewóz osób Holandia kantor rzeszów Metki auto gauge