Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


#1 2017-02-24 10:59:18

procentus

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2017-02-24
Posty: 1
Punktów :   

Silnik 1.4 16V Falowanie obrotów na LPG

Witam, od jakiegoś czasu w moim golfie pojawił się problem falujących obrotów. Ma to miejsce najczęściej po odpaleniu z nocy i dzieje się zawsze na pierwszym postoju na światłach (chociaż zdarza się, że i po porannym przepaleniu wracając po kilku godzinach z pracy problem pojawia się znowu). Zakres obrotów zaczyna wahać się w granicach 700-1400 na minutę. Po ruszeniu i przejechaniu do następnych świateł problem znika lub staje się bardzo mało zauważalny. Wymienione zostały świece zapłonowe (3 elektrodowe NGK) przewody Bremiego, dodatkowo filtry w instalacji gazowej oraz filtr powietrza. Problem jest tylko i wyłącznie na gazie, więc wykluczyłem kwestię przepustnicy oraz jakiegoś lewego powietrza. Po wizycie u gazownika, kalibracji instalacji oraz zmianie temperatury przełączenia na gaz z 30 na 35 stopni (było to podejrzenie niedogrzanego silnika) nic się nie zmieniło. Nie wiem czy ma to jakiś związek z problemem, ale spaliny mają taki ostry charakterystyczny zapach (tak jakby nie przepalał dobrze mieszanki) oraz po przeciągnięciu go z najwyższego biegu na wysokie obroty przy hamowaniu lubi sobie strzelić (strzelanie jest zarówno na rozgrzanym jaki i na nierozgrzanym silniku). Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem albo może ma pomysł czego to może być przyczyną? Dziękuje z góry za każdy komentarz i sugestie

Offline

 

#2 2018-02-22 13:01:18

kayus11

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2018-02-22
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Silnik 1.4 16V Falowanie obrotów na LPG

Nie w takim samym aucie, ale w Volvo V40 1.8 16v. U mnie wystarczyło wyregulowanie instalacji i wymiana świec.
Jeśli to zrobiłeś i problem nadal jest to coś może być z samym silnikiem, lub z elektryką..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora