Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2017-06-06 14:07:08

GrandCross

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2017-06-06
Posty: 6
Punktów :   

Brak kontrolek EPC + Check samochód ok

Witam

GOLF 4 z 2000r , silnik 1,6 SR.

Szukałem odpowiedzi i internecie odnośnie mojego problemu, ale niestety nie znalazłem.
Mianowicie brak podświetlania kontrolek EPC i Check po przekręceniu kluczyka w pozycję ON. Po uruchomieniu silnika również ich nie ma. Reszta kontrolek zapala się i gaśnie jak powinna.
Dodam, że wcześniej obie te kontrolki świeciły jak powinny czyli zapalały się po przekręceniu kluczyka i zaraz gasły. Samochód pali na strzała. Mam delikatne problemy z obrotami falują 900 - 1100, ale tu obstawiam przepustnice. Samochód nie stracił mocy itp.
Sprawdziłem diody led w zegarach jak najbardziej sprawne. Na vagu błąd czujnika halla G40, sygnał 5015. Sprawdzałem na wyłączonym zapłonie i z tego co czytałem to tak powinno być( wyłączony silnik).
Przeprowadziłem test zegarów. Niestety nie obejmuje on w/w kontrolek.

Z góry dzięki za pomoc.

Offline

 

#2 2017-06-10 17:03:18

GrandCross

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2017-06-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: Brak kontrolek EPC + Check samochód ok

Byłem dziś u mechanika podłączyć pod profesjonalny sprzęt. Sprawdzaliśmy na stacji diagnostycznej typowo pod vaga i drugim konkretnym kombajnie. Brak błędów ( pomijając krańcówki w zamkach drzwi i klapie ) Wymuszaliśmy błędy w celu sprawdzenia czy takowe się rejestrują: Czujnik stopu , czujnik przepływu powietrza, czujnik wału, Na urządzeniu diagnostycznym wszystko było rejestrowane jak trzeba, ale na zegarach ciemno. Czyli komp rejestruje błędy ale dlaczego nie ma informacji w postaci EPC i CHECK na zegarach?  Jakieś sugestie ?


Po odpięciu zegarów nie trzeba przeprowadzić adaptacji zegarów ? Wie może ktoś jak to zrobić poprzez vag ? Trzeba tam wpisać jakieś wartości, a za bardzo nie wiem o co biega.

Ostatnio edytowany przez GrandCross (2017-06-10 23:15:02)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora