Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


#1 2018-11-03 17:25:48

 Prezes1121

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2017-03-15
Posty: 2
Punktów :   
Silnik :: 1.4
Moc [KM] :: 75
Rok :: 1999

Golfik dymi na biało przy redukowaniu biegu

Witajcie,

Posiadam Golfa z silnikiem benzynowym 1,4

Od kilku tygodni borykam się z problemem dymienia przy redukcji biegu, otóż wyjeżdżając ze swojej miejscowości do miejscowości oddalonej o 20 km cały czas jadę na 5 biegu (droga jest prosta, pozbawiona ostrzejszych zakrętów, wzniesień etc.) Przy wjeździe do miejscowości jest ostrawy zjazd przez co siłą rzeczy redukuję z 5 biegu na 4 i tutaj pojawia się ogromna chmura dymu i dalej samochód normalnie jedzie dalej. Nie jest to zależne od tego czy silnik jest ciepły czy zimny, czy jest ciepło na dworze czy też zimno - i tak pojawia się dymienie. Co do brania oleju - wiadomo, dolewam powiedzmy 1 litr na 1000km. Płynu chłodniczego mi nie ubywa, dym jest biały i tylko chwilowy. Rozmawiając z miejscowym mechanikiem powiedział mi, że może to być spowodowane przebiciem na przewodach lub coś ze świecami (to prawda, nie zmieniałem ich od zakupu) i wtedy podobno może się paliwo nie spalać i dlatego mi zadymi. Dodam również, że czasem kiedy silnik jest zimny lub jest deszczowo to od czasu do czasu mi zgaśnie na wolnych obrotach - ostatnio coraz częściej.  Warto dodać, że dzieje się tak tylko po przejechaniu dłuższych tras, w mieście nie ma tego problemu i przeważnie dzieje się to wtedy, kiedy dłuższy czas jadę na 5 biegu i w pewnym momencie jestem zmuszony redukować do niższego. Proszę o pomoc i ewentualne porady. Pozdrawiam 

Offline

 

#2 2018-11-04 21:52:51

 zoom

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2018-10-27
Posty: 9
Punktów :   
Silnik :: 1.4 16V
Rok :: 1998

Re: Golfik dymi na biało przy redukowaniu biegu

To może najpierw trzeba się zająć tymi świecami i przewodami skoro są do wymiany. I wtedy szukać dalej, o ile będzie konieczność.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora