Golf 4 Klub Polska

Golf 4 Klub Polska

Ogłoszenie


#1 2018-08-08 09:03:37

 M3ntosPL

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2018-08-08
Posty: 1
Punktów :   
Silnik :: 1.6 16V
Moc [KM] :: 105
Rok :: 2001
Imię :: Paweł

Branie oleju 1.6 16V i klekot

Ostatnio zauważyłem że jak odpalę auto po nocy i odrazu nim przegazuje to wydobywa się niebieski dym ale znika po ok. 5-10 sekundach.
Na bagnecie ubyło trochę oleju, dzisiaj z ciekawości zdjąłem filtr powietrza a był trochę zalany olejem i w obudowie jest taki oleisty nalot.
Trzymając go na obrotach ok. 3000 po chwili widać że wydobywa się jakiś dym tylko nie jest on jako tako niebieski.
Kilka dni temu zauważyłem że na zimnym silniku po odpaleniu bardzo klekota a mam wrażenie jakby nie chodził na jednym cylindrze ale po wkręceniu go na obroty ok 3000 wszytko ustaje i odpuszcze gaz to znowu klekota tak dopuki się nie nagrzeje do ok 70 80 stopni a później wszystko jest ok tylko czasem na niskich obrotach jak stoi tak dziwnie coś zaklekocze
Obstawiam że to może być któryś z popychaczy zaworowych a że olej bierze to uszczelniacze zaworowe
I jaki olej wlać do silnika ponieważ nie ma żadnej kartki jaki jest a zamierzam wymieniać bo nie wiadomo jakiego dolać bo przy minimum jest

Offline

 

#2 2018-08-08 15:50:47

 gts2

http://www.golf4.pun.pl/_fora/golf4/gallery/2_1422961017.gif

Zarejestrowany: 2015-09-27
Posty: 35
Punktów :   
Silnik :: 1.6 SR
Moc [KM] :: 100
Rok :: 1998

Re: Branie oleju 1.6 16V i klekot

Witam,
Co do dymu to może być uszczelka na głowicy lub pęknieta głowica , a w najgorszym wypadku blok, auto bierze olej na zimnym i jest dym , a jak się rozgrzeje to uszczelnia się i przestaje tak dymić.
Sprawdzałeś drożność odmy , olej może też cofać się przez odmę.
Co do nie równej pracy to warto sprawdzić świece , po tem kable , a na końcu cewkę (jeśli masz bęzyne to przeczyścić przepustnice).
Ekspertem nie jestem , więc warto poradzić się mechanika , bo realnie przyczyn może być wiele

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora